פאזלים

מציג 1–12 מתוך 155 תוצאות


מחפשים פעילות לימי הקיץ החמים? לימי החורף הגשומים? לימי הקורונה בהם כולנו צפונים בבתים? הפתרון לחיפוש נמצא באחד המשחקים העתיקים בעולם- פאזל.
פאזלים להרכבה הינם משחק לילדים ומבוגרים כאחד, בעל יתרונות אדירים שמאפשר שעות של הנאה צרופה וחידוד מיומנויות רבות.
כיום, פאזלים להזמנה אונליין זמינים יותר מתמיד, עקב הביקוש העולה שלהם בתקופה זו.

יתרונות הפאזל להרכבה אצל ילדים

כמו שהמשקה קולה התחיל כתרופה והפך למשקה האהוב, כך גם המשחק העתיק פאזל החלק בכלל ככלי לימודי.
הפאזל להרכבה, מהווה כלי חשוב בפיתוח מיומנות התפיסה המרחבית. הילד מסיק כי הפאזל איננו רק חלקים יחידים אלא מספר פרטים שיוצרים שלם גדול יותר.
הפאזל מחזק ומעצים יכולות כמו מוטוריקה עדינה וגסה ומלמד דרכי פתרון בעיות. מעבר לכך, מעצים את דרכי המיקוד והריכוז תוך רצון להצליח ולהגיע לסיום המשימה.
הפאזלים להזמנה אונליין, מאפשרים גם חיזוק של תחושת המסוגלות אצל ילדכם. הפאזל הינו משחק שיכול להתמשך לאורך זמן וללא אלמנט תחרותי. כך יוכל כל ילד "לנצח" ולהרגיש כי הצליח להגיע ליעד אותו הציב לעצמו או הצבתם אתם יחד איתו.

יתרונות הפאזל להרכבה אצל מבוגרים

הרכבת הפאזל, במשחק משותף של הורה וילד או ילד ואיש חינוך, מאפשר יצירת תקשורת בין אישית. הפאזל הינו משחק שדורש הצבת יעד משותף, מה שמאפשר שיח בריא ולא תחרותי כלל בין הורה וילד. תוך כדי משחק משותף, ניתן לשוחח רבות על העולם הרגשי של הילד  ולהעצים את הקשר. אלמנט ההצלחה המשותפת מחזק ומעודד יצירת שיח מעמיק.
הפאזל הינו משחק עמיד, שנשמר לאורך זמן. בהתאם לגילו של הילד, כך גם יותאמו החלקים- גודלם קטן ככל שהילד גדל וכפי שניתן לראות בפאזלים להזמנה אונליין גם החלקים ניתנים לשימור לאורך זמן, בטח ובטח במקרה של פאזלים לקטנטנים.
בתור הורים תוכלו לבחון את היכולות המוטוריות של ילדכם לאורך ההרכבה ולסייע להם וללמדם צורות חדשות.
מחקרים רבים כבר הוכיחו והראו כי הפאזל הינו משחק מרגיע ומוריד לחץ. מעבר לכך, גם לבני הגיל השלישי, היתרונות רבים כדוגמת- שימור וחידוד הזיכרון באמצעות הפאזלים להרכבה והרחקת מחלות כמו אלצהיימר ודמנציה שכבר הוכחו לא פעם כיעילות באמצעות הפאזלים.